استاندار در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت بیان کرد:

انجمن‌های علمی در فرآیند توسعه کشور نقش موثری دارند

  • 24 May 2023
  • کد خبر: 271911
  • 219

انجمن‌های علمی در فرآیند توسعه کشور نقش موثری دارند

 

      به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت در دانشگاه مازندران با بیان این که حلقه مفقوده در کشور ما، برنامه‌ریزی مدون در توسعه علم است و باید ضرورت این موضوع مهم به‌درستی درک شود، گفت: یکی از نیازهای اساسی کشور ما، ایجاد فرهنگ فناوری و بهره‌وری مضاعف در همه حوزه‌ها با حضور اعضای انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها است.

       استاندار مازندران از انجمن های علمی به عنوان ظرفیت بالا برای هر کشوری نام برد و گفت: این انجمن‌ها در ایران اسلامی هم نقش موثری دارند و باید جایگاه نخبگان علمی را جدی گرفت.

      سید محمودحسینی پور با تاکید بر این‌که انجمن‌های علمی ذخایر علمی کشور هستند و باید بررسی شود، نخبگان دانشگاهی برای آینده ایران اسلامی چه برنامه‌ای دارند، افزود: مجموعه کشورهای توسعه‌یافته شتابان انجمن‌های علمی را تشکیل دادند و از این ظرفیت استفاده می‌کنند.

       استاندار مازندران با بیان این نکته که انجمن‌های علمی در فرآیند توسعه کشور نقش موثری دارند گفت: امروز با انفجار اطلاعات در دنیا به‌واسطه ظهور تکنولوژی‌های جدید، نخبگان دانشگاهی برای حرکت در این مسیر تاثیرگذار هستند.

       وی اضافه کرد: امروز سرعت امور به گونه‌ای است که برای تدوین برنامه‌ها باید به عنصر زمان و شتاب لازم برای اجرای برنامه‌ها توجه شود.

      حسینی پور گفت: امروز انجمن‌های علمی یکی از ارزش های انقلاب به‌شمار می‌روند و این مجموعه‌ها جایگاه‌شان در کشور به گونه‌ای است که در عرصه توسعه علم تلاش دارند.

       وی ادامه داد: دبیرخانه دیپلماسی آموزشی برای برقراری اولویت‌های علمی در مازندران ایجاد می‌شود و در صورت موافقت وزیر علوم این مهم به‌عنوان مصوبه سفر رییس جمهور نیز تعیین خواهد شد.

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی​​​​​​​

اشتراک گذاری

خبرهای مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.