چاپ        ارسال به دوست

ره آورد سفر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران:

تفاهم نامه دکتری مشترک با دانشگاه بوراس کشور سوئد

 

 

 

 

 

ره آورد سفر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران:

تفاهم نامه دکتری مشترک با دانشگاه بوراس کشور سوئد

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در سفر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه به کشور سوئد، تفاهم نامه دکتری مشترک با دانشگاه بوراس این کشور منعقد شد.

       بر اساس این گزارش، دکتر محمد حسین فاطمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در این خصوص به خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: پیرو سیاست دانشگاه مبنی بر گسترش تعاملات آکادمیک بین المللی، دانشگاه مازندران و دانشگاه بوراس کشور سوئد تفاهم نامه ای را جهت برگزاری دوره دکتری مشترک (Joint PhD programs)   و همچنین انجام طرح های تحقیقاتی مشترک در زمینه شیمی کاربردی و مدیریت منابع به امضا رساندند.

        دکتر فاطمی افزود: بر اساس این تفاهم نامه مقرر گردید تا دوره ای تحت عنوان بازیابی منابع در دانشگاه بوراس و شیمی کاربردی در دانشگاه مازندران، ایجاد و اقدام به پذیرش دانشجو نماید.

        معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران همچنین خاطرنشان کرد: این دانشجویان نیمی از دوره تحصیلی خود را در دانشگاه مازندران و نیم دیگر را در دانشگاه بوراس می گذرانند.

      دکتر فاطمی در ادامه افزود: با توجه به معضلات زیست محیطی ناشی از دفن زباله و لزوم ایجاد دانش بومی جهت مدیریت پسماند، دانشگاه مازندران می کوشد تا با ایجاد هسته های پژوهشی و راه اندازی دوره های تحصیلات تکمیلی معضل پسماند را در مازندران مدیریت نماید. با توجه به تجربه موفق دانشگاه بوراس در این زمینه امید می رود انتقال این فن آوری به استان، بتواند بخشی از مشکل مربوط به پسماند را مرتفع سازد.

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی

 

 

 


١٦:٣٣ - دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ١٨١٤٤    /    تعداد نمایش : ١٣٣١اطلاعیه ها مشاهده همه

همایش ها