چاپ        ارسال به دوست

همزمان با هفته ی دولت و با حضور مهمانانی از وزارت عتف برگزار شد:

آیین افتتاح مرکز تندرستی دانشگاه مازندران

 

 

 

 

 

معتقدیم برای اجرای پروژه ها نباید منتظر دریافت هزینه دولتی بود بلکه باید با شیوه های انقلابی و ایجاد انگیزه کار را به جلو برد

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، به مناسبت فرا رسیدن هفته ی دولت، آیین افتتاح سالن تندرستی دانشگاه مازندران برگزار گردید.
       براساس این گزارش، در این مراسم که با حضور دکتر ابراهیمی مدیرکل امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر جعفری قائم مقاماداره کل امور مجلس وزارت عتف، ریاست دانشگاه، معاونان، مشاوران، روسای دانشکده ها، قهرمانان المپیکی ورزش مازندران و با شرکت اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه مازندران در سالن اجتماعات دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه برگزار شد، دکتر سید خلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران با بیان اینکه با برآورد 800 میلیون تومان اعتبار اولیه، احداث این سالن ورزشی در دستور کار قرار گرفت،  اظهار کرد: این سالن به عنوان تنها مرکز تحقیقاتی عملیاتی در سطح استان مازندران است.
       دکتر میرنیا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این مطلب که در فرآیند جذب اعضای هیات علمی، دو عضو هیات علمی پژوهشی برای این مرکز در نظر گرفتیم تا به تحقیق بپردازند، گفت: به دنبال آن هستیم تا روش تحقیق را به دانشجویان آموزش دهیم.
      رییس دانشگاه مازندران با بیان اینکه دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه مازندران از بهترین دانشکده ها در نوع خود در سطح کشور است، ادامه داد: این مرکز به عنوان امانتی در اختیار این دانشکده قرار گرفته است که البته نواقص تجهیزاتی داشته و نیاز به امکانات دارد که در آینده نزدیک فراهم خواهد شد.
      دکتر میرنیا ادامه داد: ما معتقدیم برای اجرای پروژه ها نباید منتظر دریافت هزینه دولتی باشیم. باید با شیوه های انقلابی و ایجاد انگیزه کار را به جلو برد. یکی دیگر از پروژه هایی که تا چند روز آینده افتتاح خواهد شد، گالری دانشکده هنر و معماری می باشد که با احداث  این گالری، دانشجویان، بیش از 270 قطعه هنرهای ساخته  ی دست خود را به نمایش می گذارند و این پروژه نیز با همین شیوه انقلابی گری ساخته شده است.
      رییس بزرگترین مرکز آموزش عالی استان با اشاره به اینکه برای ساخت آزمایشگاه مرکزی مبلغ 2 میلیارد تومان وام درخواست کردیم تا بتوانیم تا قبل از پایان سال، این پروژه را نیز به مرحله افتتاح برسانیم افزود: پروژه هایی نظیر استخر و مجتمع فرهنگی دانشگاه نیز در مرحله طراحی قرار دارد که به زودی کلنگ این پروژه ها نیز زده خواهد شد.
      رییس دانشگاه معین منطقه 2 کشور خاطر نشان کرد: متاسفانه در سطح دانشگاه مکانی برای فعالیت تشکل های دانشجویی و کانون های فرهنگی - هنری دانشجویان وجود ندارد که بزودی با اعتباری در حدود 1 میلیارد تومان کلنگ این مجتمع فرهنگی زده خواهد شد.
      رییس دانشگاه مازندران با اشاره به این مطلب که هیچ دانشگاهی با این قدمت به اندازه ما کمبود زیرساخت و اعتبار ندارد، ادامه داد: اگر بخواهیم به موفقیت برسیم باید ریسک پذیر باشیم. تاکنون هشت پروژه با مبالغ چند صد میلیونی شامل سالن های اجتماعات و ...  افتتاح شد.
      دکتر میرنیا در پایان اظهار امیدواری کرد تا با حمایت های وزارت علوم و سایر سازمان های مربوط بتوانیم دانشگاه مازندران را به نقطه ای برسانیم تا دیگر شاهد کمبود زیرساخت و امکانات تحقیقی در آن نباشیم.

       یادآور می شود: قبل از برگزاری آیین افتتاح مرکز تندرستی دانشگاه، دکتر میرنیا رییس دانشگاه مازندران به همراه میهمانان وزارتی خود( دکتر ابراهیمی و دکتر جعفری) پس از ادای احترام به بارگاه مطهر شهدای گمنام دانشگاه مازندران، از پروژه های عمرانی انجام شده و در دست اقدام دانشگاه در خوابگاه های دانشجویی دختران و پسران، مجتمع رفاهی اقامتی شهید نواب صفوی و پردیس دانشگاه بازدید کردند.
       در پایان مراسم نیز پس از تجلیل از جهان پهلوان رضا یزدانی کشتی گیر آزادکار ایران و قهرمان کشتی جهان، مرکز تندرستی دانشگاه مازندران به عنوان اولین مرکز سنجش و پایش ورزشی استان مازندران افتتاح شد.

 

امروز جامعه ی ما احتیاج به مدیران جهادی دارد که به قلب کار بزنند


        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دکتر ابراهیمی مدیرکل امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاح سالن تندرستی دانشگاه مازندران با اشاره به این مطلب که روزی مثل امروز در سال 60 صدای انفجاری به گوش شنیده شد و ساختمان نخست وزیری منفجر شد و بزرگانی به شهادت رسیدند، اظهار داشت: شهادت این بزرگواران بهانه ای برای بزرگداشت هفته دولت شد. تقدیر از دولتی که اراده کرده است احکام الهی را اجرا کند، تقدیر از دولتی که می خواهد در جامعه امنیت، آرامش، آزادی و پیشرفت ایجاد کند، شعار دولت دوازدهم امنیت، آزادی، آرامش و پیشرفت است.
       دکتر ابراهیمی در ادامه با اشاره به این که امروز شاهد فعالیت هایی که در قریب به 2 سال گذشته در دانشگاه انجام گردید، بودیم، افزود: آن صفتی که مقام معظم رهبری برای یک مدیر اشاره نموده اند، در دکتر میرنیا به وضوح مشخص است. مدیریت ریسک پذیر و جهادی که از چیزی نمی ترسند و به قلب دشمن می زنند و برای اعتلا و پیشرفت ایران می کوشند. امروز جامعه ی ما احتیاج به مدیران جهادی دارند که به قلب کار بزنند. مدیران از همه اقشار مخصوصا جوانان و زنان استفاده کنند. آقای دکتر میرنیا سال گذشته به استقبال این مهم رفتند و دو شیر زن را به عنوان رییس دو دانشکده در دانشگاه مازندران انتخاب نمودند.
       مدیرکل امور مجلس وزارت عتف ادامه داد: شعار دولت، یکی امنیت است که می خواهد در جامعه امنیت باشد، دوم آرامش که نتیجه ی امنیت است. امنیت ابعادی دارد که یکی از آن ها فرهنگی است. باید در جامعه امنیت فرهنگی داشته باشیم، امنیت اجتماعی، امنیت اقتصادی داشته باشیم. امنیت اقتصادی، یعنی کسی که می خواهد کار کند باید امید داشته باشد که روزی به سرمایه اش می رسد و امنیت دینی، جامعه احتیاج به امنیت دینی دارد، باید بداند اعتقادش حفظ می شود.
       دکتر ابراهیمی دومین شعار دولت را آزادی عنوان نموده و خاطرنشان ساخت: آزادی محدود است، مقید است، محدود است به تشخیص عقل. آن آزادی دارای ارزش است که عقل ما بپسندد و دین ما تجویز کرده باشد نه هر آزادی. معقول باید باشد. ما باید بتوانیم آزادانه فکر کنیم. باید بتوانیم آزادانه عمل کنیم، آزادانه عقیده راسخ را انتخاب کنیم. این که قرآن فرموده است در دین اکراه نیست به معنای این نیست که در دین اکراه نباشد اتفاقاً در دین اکراه است مانند اینکه دانشجویی ثبت نام بکند و انتخاب واحد بکند و بگویند آزادید که بیایید کلاس یا نیایید که اینگونه نیست. لا اکراه فی الدین نه به این معنا که در دین اکراه نیست. کسی که به سن تکلیف رسیده است باید احکام الهی را رعایت کند. لا اکراه فی الدین یعنی پذیرش اصل دین اکراه پذیر نیست یک امر قلبی است و به زور نمی شود کسی را مسلمان کرد. خودش باید اسلام را بپذیرد.
       وی ادامه داد: شعار سوم پیشرفت است. امامان به ما فرموده اند که دو رزوتان نباید مانند هم باشد، باید روز به روز پیشرفت داشته باشیم، در همه ی زمینه ها اعم از علمی، اقتصادی، فرهنگی، معنوی و دیگر زمینه ها. جامعه ما باید روز به روز به جلو حرکت کند و پیشرفت داشته باشیم. اگر در جامعه ای امنیت ایجاد شد، آزادی معقول بود و به پیشرفت رسید، آن جامعه خود به خود آرامش خواهد داشت.
       دکتر ابراهیمی در پایان سخنان خود یادآور شد: مدت زمانی بنی اسراییل به خاطر نافرمانی آواره شده بودند و احتیاج به یک فرمانده داشتند که بتواند آن ها را نجات دهد. خداوند فرماندهی برای آنان انتخاب کرد، آن فرمانده از نظر قرآن دو صفت داشت، یکی علم و دیگری توانمندی جسمی، یعنی علم با جسم توامان اند. به همان مقدار که جامعه از نظر علمی پیشرفت می کند از لحاظ جسمی هم باید پیشرفت کند تا بهتر به جامعه و نظامش خدمت کند.

 

مرکز پایش و ارزیابی دانشگاه مازندران اولین مرکز تحقیقاتی در حوزه ورزش در کشور است

        دکتر رزیتا فتحی رییس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه مازندران در آیین افتتاح سالن تندرستی دانشگاه با بیان این نکته که دانشکده علوم ورزشی دانشگاه مازندران یکی از موفق ترین دانشکده های علوم ورزشی در کشور است، گفت: در حال حاضر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و در سه رشته فیزیولوژی ورزشی، بیومکانیک ورزشی و آسیب شناسی و مدیریت ورزشی دانشجو می پذیرد.
       وی ادامه داد: اعضای هیات علمی این دانشکده جزو برترین ها در کشور هستند، به گونه ای که در چندین دوره، جزو پژوهشگران برتر کشوری و استانی انتخاب شدند که مایه افتخار دانشکده و دانشگاه است.
      دکتر فتحی با اشاره به این که دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه در صدد تشکیل قطب علمی فیزیولوژی ورزشی کاربردی در وزارتخانه است، افزود: خوشبختانه مراحل اصلی آن در وزارتخانه مورد تایید قرار گرفته و تاسیس این قطب می تواند در خدمت پیشبرد اهداف پژوهش های کاربردی ورزشی باشد. از طرفی شاید این نکته اهمیت داشته باشد که این دانشکده علاوه بر امکانات آموزش و پژوهشی خوبی که فراهم کرده است، موقعیت جغرافیایی دانشکده خاصاً به گونه ای است که پتانسیل فعالیت های بی شماری در حوزه ورزش دارد.
       رییس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه خاطرنشان کرد: به طور مثال می توان به تلاش برای ایجاد کمپ ورزش های ساحلی که به همت دکتر میرنیا استارت آن زده شده است اشاره کرد. کار دیگری که همکاران ما در دانشگاه به جد پیگیر آن هستند بحث گسترش گردشگری ورزشی است که خوشبختانه همکاران ما در گرایش مدیریت ایده های بسیار ارزشمندی در این زمینه دارند و پژوهش هایی انجام دادند که انشاءلله در این حوزه هم قرار است فعالیت داشته باشیم.
       دکتر فتحی در ادامه به بحث اصلی این مراسم اشاره کرد و چنین ادامه داد: مرکز پایش و ارزیابی دانشگاه مازندران اولین مرکز تحقیقاتی در حوزه ورزش در کشور بوده و در استان جزو بزرگترین مراکز علمی - پژوهشی می باشد که تاکنون تاسیس شده است.
       وی خاطرنشان کرد: در استانی که ورزشکار خیز است و ورزشکاران ما در کاروان المپیکی سهم بسیار زیادی دارند و مدال های زیادی کسب کرده اند، ما دانشگاهی ها توانستیم چنین مرکزی را افتتاح کنیم تا بتوانیم خدمات بهتری را به ورزشکاران استان و کشور عزیزمان ارایه بدهیم.
       دکتر فتحی در ادامه سخنان خود از امکانات و خدمات قابل ارایه در این مرکز سخن گفته و ادامه داد: از جمله خدماتی که شاید لازم باشد گفته شود این است که با وجود نیروهای متخصص و دستگاه های مجهزی که در این مرکز وجود دارد، ما توانایی کامل ارزیابی نیمرخ روانی ورزشکاران را داریم. به طور مثال اگر ورزشکار ما آماده ی رفتن به مسابقات است می توانیم اضطراب او را قبل از مسابقه ارزیابی کنیم و پیشنهاداتی را برای کاهش آن به او بدهیم. شاید کاری که در کمتر جایی اتفاق می افتاد در این مرکز توانایی انجام آن را داریم که  این می تواند به درخشش هر چه بیشتر ورزشکاران ما در میادین ورزشی کمک کند.
       وی یادآور شد: ما در این مرکز آمادگی کامل داریم تا بتوانیم اختلالات حرکتی در کودکان، سالمندان، معلولین و جانبازان عزیز را ارزیابی کنیم. در این مرکز علاوه بر بخش روانشناختی، بخشی به نام بیومکانیک و آسیب شناسی ورزشی داریم که در این بخش شاید یکی از مهم ترین اتفاقاتی که می افتد این است که می توانیم دردهای عضلانی و اسکلتی ورزشکاران را کم کنیم.
      رییس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه یکی از بزرگترین اهداف این مرکز را تبدیل ایده به پدیده و علم به ثروت دانست و گفت: دانشگاه مازندران به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی استان نیاز دارد که در حوزه پژوهش های بنیادی در حیطه ورزش فعالیت داشته باشد و ما این افتخار را داریم که در آزمایشگاه بیوشیمی دانشکده تربیت بدنی که از معدود آزمایشگاه های بیوشیمی ورزشی کشور است این امکان را داریم که بتوانیم در حوزه ی بیوشیمی و ژنتیک ورزشی فعالیت کنیم.
      دکتر فتحی ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر این موضوع که یکی از اهداف دانشگاه ها، گسترش پژوهش های کاربردی و ارتقا سلامت جامعه است، ما می توانیم در آزمایشگاه بیوشیمی ورزشی خود که بخش ژنتیک ورزشکاران را بررسی می کنیم، استعدادیابی ژنتیکی را انجام دهیم و در این زمینه به استعدادیابی ورزشکاران کمک کنیم.


روابط عمومی دانشگاه مازندران
امور رسانه های گروهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٣:٤٦ - چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٧٢٦    /    تعداد نمایش : ٣٢٨٤