اخبار > نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری منطقه 2 کشور  چاپ        ارسال به دوست

در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه مازندران برگزار شد:

نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری منطقه 2 کشور

 

 

 

 

 

 

در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه مازندران برگزار شد:

نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری منطقه 2 کشور

 

تاکید بر استفاده از ظرفیت منطقه آزاد و برقراری ارتباطات پژوهشی و تحقیقاتی با کشورهای هم‌جوار

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‍‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری منطقه 2 کشور با حضور دکتر عبدالساده نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روز پنج‌شنبه 25 مهرماه 1398 در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه مازندران برگزار شد.

       بر اساس این گزارش، مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به این نکته که منطقه دو ظرفیت خوبی دارد که باید از آن به‌طور کامل استفاده کرد، این ظرفیت‌ها را در منطقه تاثیرگذار دانست و از معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها خواست تا از این پتانسیل در جهت کسب منابع و اعتبارات لازم بهره‌برداری کنند.

        دکتر نیسی با تاکید بر این نکته که باید از ظرفیت مدیران وزرات علوم استفاده کرد، برگزاری دوره‌ای جلسات، بررسی چالش‌ها و مشکلات مختلف در آیین نامه‌ها و بخشنامه‌ها و حضور مدیران وزارتی در جهت پاسخگویی و رفع مشکلات از منطقه و دانشگاه‌ها را خواستار شد.

        وی انعقاد قراردادهای مختلف در قالب طرح‌های پژوهشی را بسیار مهم ارزیابی کرد و بر استفاده از ظرفیت منطقه آزاد و برقراری ارتباطات پژوهشی و تحقیقاتی با کشورهای هم‌جوار تاکید کرد.

 

پل‌های ارتباطی دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر، پتانسیل خوبی برای منطقه 2 ایجاد می‌کند

       دکتر علیرضا خصالی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران نیز در این نشست ضمن تسلیت فرارسیدن ایام اربعین سالار شهیدان، با اشاره به این‌که منطقه دو کشور که متشکل از سه استان گیلان، گلستان و مازندران است، حدود 10 درصد جمعیت ایران را دارد، به برسی شاخص‌های مختلف در منطقه 2 و مقایسه آن با میانگین کشور پرداخت.

       دکتر خصالی پل‌های ارتباطی تحت عنوان دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر، پتانسیل خوبی برای منطقه 2 ایجاد می‌کند، بر لزوم بهره‌برداری از این ظرفیت با تکیه بر پتانسیل‌های علمی پژوهشی در منطقه تاکید کرد.

       معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در پایان سخنان خود، انعقاد قراردادهایی با مناطق آزاد را یکی از راه‌های توسعه اهداف علمی و پژوهشی در منطقه عنوان و اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای  نزدیک و با تحقق یک منطقه آزاد مدون در مازندران، این مهم نیز تحقق یابد.

      یادآور می‌شود: در پایان این نشست، دکتر نیسی از پروژه در حال احداث آزمایشگاه مرکزی نیز بازدید کرد.

 

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی

 

 

 


١٥:١٨ - پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٢٨٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٤٥٦