رئیس دانشگاه

دکتر کوروش نوذری در سال ۱۳۵۰ در یکی از روستاهای شهرستان سوادکوه مازندران به دنیا آمد. ایشان پس از اخذ دیپلم، در رشته ریاضی محض دانشگاه شهید باهنر کرمان پذیرفته شد و در نهایت کارشناسی فیزیک کاربردی خویش را در سال 1372 از دانشگاه شهید باهنر کرمان به پایان رساند. ایشان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری خویش را به ترتیب در سالهای 1374 و 1378 در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رساند. رساله دوره دکتری ایشان در گرایش گرانش و کیهانشناسی و در زمینه کیهانشناخت لحظه آغاز عالم بوده است. وی از مهرماه 1378 به عنوان عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه مازندران مشغول فعالیت است و اکنون استاد پایه 31 این دانشگاه می‌باشد. دکتر نوذری دارای حدود 200 مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی (ISI) با چند هزار ارجاع (بر اساس نمایه SCOPUS) می‌باشد و درسال 1398 از سوی فدراسیون سرآمدان علمی ایران به عنوان یکی از 75 سرآمد علمی کشور در همه ی علوم انتخاب شد. ایشان همچنین چندین بار به عنوان پژوهشگر ممتاز دانشگاه مازندران و نیز استان مازندران در حوزه علوم پایه معرفی شده است.

از سوابق اجرایی وی می‌توان به معاون اداری و مالی دانشکده علوم پایه، مدیر امور پژوهشی دانشگاه، مدیر گروه فیزیک ( در دو دوره غیرمتوالی)  و معاون اداری و مالی دانشگاه مازندران (در دو مقطع مختلف) اشاره کرد.

دکتر نوذری همچنین در دوره‌های متعددی به عنوان عضو و رئیس کمیسیون تخصصی علوم پایه و نیز هیئت ممیزه دانشگاه مازندران فعالیت داشته و دارند و از مهم‌ترین عضویت‌های وی می‌توان به عضویت در انجمن بین‌المللی اخترفیزیکدانان، عضویت پیوسته در انجمن‌های فیزیک و نجوم ایران و عضویت در کمیته تخصصی فیزیک کشور را نام برد.

 آدرس صفحه شخصیhttp://rms.umz.ac.ir/~knozari/ 

 

واحد های ستادی حوزه ریاست دانشگاه :

واحدهای ستادی حوزه ریاست دانشگاه متشکل از دفتر ریاست و روابط عمومی، اداره حراست، دفتر نمایندگی دانشگاه در تهران، اداره کل دانشجویان شاهد و ایثارگر، دفتر حقوقی، دفتر مشاورین، شورای نظارت و ارزیابی و هیات سه نفره نظارت بر فعالیت های تشکل های دانشگاهی می باشد که زیر نظر مستقیم ریاست دانشگاه ایفای نقش مینمایند. ضمنا هسته های گزینش کارکنان، کمیته گزینش استاد، هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری و هیات انتظامی اساتید از لحاظ سلسله مراتب زیر نظر ریاست دانشگاه و از لحاظ مقررات تابع قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و آئین نامه های هیات وزیران می باشد.