چاپ        ارسال به دوست

دکتر میرنیا در مراسم اکران فیلم مستند دانشجویی حکایت عشق بیان داشت:

آنهایی که به وطن عشق می ورزند، اجازه نمی دهند تا دشمنان به مرزهای عشق ما حمله کنند

 

 

 

 

 

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، فیلم مستند حکایت عشق که با همت دانشجویان عضو کانون فرهنگی _ هنری که با همین عنوان برای اولین بار در دانشگاه مازندران و در دولت تدبیر و امید تاسیس گردید، بعد از ظهر روز دوشنبه« 28/ 1 / 96 » در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران اکران شد.

       در این مراسم که در حضور برخی از مسئولان دانشگاهی، تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه و با استقبال کم نظیر دانشجویان برگزار گردید، دکتر سید خلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران با اعلام خدا قوت به کسانی که این کار با ارزش را انجام دادند، گفت: خیلی خوشحالم  که این سعادت نصیب من شد که در خدمت شما باشم. زمانی که پیشنهاد تهیه و ساخت این فیلم مستند دانشجویی در تابستان سال گذشته مطرح شد با اینکه دانشگاه در بدترین شرایط مالی بسر می برد، بدون هیچ تردیدی قبول کردم، چرا که همواره و در طی سالیان متمادی مدیریت و تدریس خود در دانشگاه، به دانشجو و قشر جوان اعتماد داشتم و فکر می کنم این اعتماد داشتن یا زمینه ی اعتماد را به وجود آوردن و تحکیم این اعتماد، سرمایه ی بسیار بزرگی برای جامعه ما است.

       دکتر میرنیا در ادامه با طرح این سئوال که" اگر ما نتوانیم بر پتانسیل های قشر جوان خود تکیه کنیم و به آنان اعتماد نداشته باشیم، به چه کسی اعتماد داشته باشیم؟" بیان داشت: تمام کسانی که با رفتار و گفتارشان تلاش می کنند تا اعتماد این قشر فعال و پر توان را شکسته و ضایع کنند، دشمنان مردم هستند و بنده هیچ وقت با این قشر کنار نیامده ام و با آن ها یعنی شکنندگان اعتماد کنار نخواهم آمد.

       رییس دانشگاه مازندران افزود: بچه ها برنامه ها و ایده هایی داشتند و من مطمئن بودم که حتما می توانند کار قابلی را ارایه کنند. اگر امروزه جوانی در دانشگاه بحث عشق را بکند ذهن ها سریع به سمت خط خاصی می رود. در حالی که عشق یک مفهوم بسیار وسیع و گسترده ای دارد. من معتقدم که زمین عاشق خورشید است و دور آن می چرخد و از معشوق خود گرما می گیرد و بیرون خود را زنده و جهان را سرسبز می کند. پس عشق عاشق به معشوق زندگی بخش است. من به کشورم عشق می ورزم که در لحظات حساس، جانم را برای وطنم فدا می کنم. وطن یک مشت خاک است و ارزش ظاهری ندارد ولی فرزندان ما به مرزها رفته و جان خود را فدا کرده اند، شهید شده اند، این ها عاشق واقعی هستند چون فکر می کنند عاشق وظیفه دارد تا از عشق خود دفاع کند. کسی که کار می کند عشق به کار دارد با کار خود روحیه می گیرد و گرما می گیرد. و این عشق به کار تزریق می شود و باعث رشد و توسعه و پیشرفت و فرهیختگی جامعه می شود پس همه عاشق هستند و می توانند مشعوق باشند.

       دکتر میرنیا در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: انسان موجودی زنده، پویا و فعال است. من با حمایت خود از انجام این کار، قصد داشتم اعلام کنم که در بدترین شرایط نیز می توانیم کار بسیار خوبی را انجام دهیم. البته برای من هر نتیجه ای نتیجه بود و مطمئن بودم می توانیم، چون قبلا تجربه داشتیم. در سال 67 بعد از عملیات مرصاد در یکی از دانشگاه ها به کمک دانشجویان سپاه، فیلم این عملیات را ساختیم و می دانستم موفق می شویم. به هر صورت خوشحالم که اندک اعتماد من، موجب تلاش بسیار وافر و حمایت های همگی دوستان در این کار بزرگ و بسیار خوب گردید.

       رییس دانشگاه مازندران در پایان سخنانش اظهار امیدواری کرد: امیدوارم این مهم، نقطه ای باشد که بتواند به یک خط و جریان تبدیل شود تا دانشجوی ما فقط در جلسات سیاسی شرکت نکند، ما دانشجو عاشق هم داریم عاشق به علم، عاشق به هنر، عاشق به هر چیزی که در شان و منزلت انسان است. همینجا از همه ی عشاقی که همه چیز خود را برای وطن دادند، (شهدای عزیز)، از همه ی کسانی که همه چیز خود را که سلامتی آن هاست برای نظام دادند(جانبازان عزیز) و از همه ی کسانی که همه ی زندگی خود را در بیقوله ها و زندان های عراق گذراندند(آزادگان عزیز) تشکر می کنم. برای شهیدان آرزوی مغفرت می کنم و از همه ی کسانی که در لحظه  لحظه ی وجود خود عشق به وطن، عشق به ملت، عشق به دین، عشق به دانشگاه، عشق به علم را تزریق می کنند تشکر می کنم که استادان و معلمان ما هستند که عشق به وطن، عشق به دین و همه چیز را تزریق می کنند تا بچه ها در محیطی دوستانه با هم زندگی کنند. ما مخالف و دشمن کسی نیستیم. امروز به لحاظ سیاسی و استراتژیک در لحظات بسیار حساسی هستیم البته 38 سال است در این لحظات زندگی می کنیم و خیلی ها درصدد نابودی وحدت و یکپارچگی ملت ما هستند. من می خواهم بگویم عشاق یعنی آنهایی که به وطن عشق می ورزند، اجازه یک لحظه تخطی به آن ها نمی دهند تا به مرزهای عشق ما حمله کنند.

      

روابط عمومی دانشگاه مازندران

 

امور رسانه های گروهی٠٧:٣٢ - سه شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٦٢٩    /    تعداد نمایش : ١٣٥٩